עסקים בירושלים

התמהיל המיוחד המאפיין את ירושלים מאפשר להרבה מאוד סוגים של עסקים לשגשג בעיר. עסקים בירושלים שמשכילים להדגיש את הייחוד שלהם, שמבינים את קהל הלקוחות שלהם ושיודעים איך להגיע אליהם, מצליחים יפה, גם בתקופות של מיתון או שינוי כלכלי. רוצים להקים עסקים בירושלים? הטיפים שלהלן יעזרו להתחיל ברגל ימין.

החליטו למי אתם פונים

אם יש לכם רעיון עסקי, אל תסתפקו בהוצאת רישיון עסק בכדי לצאת לדרך. החליטו קודם כל למי בדיוק אתם פונים. דעו מי קהל היעד שלהם, איפה הם מסתובבים, מה הם קוראים, איפה הם מבלים ומה הם צריכים.

 

החליטו היכן בדיוק לפתוח את העסק

אחרי שברור לכם למי אתם פונים, יהיה לכם הרבה יותר קל להחליט היכן תפתחו את העסק. לוקיישנים שונים מקנים לכם פוטנציאל אחר לגמרי. החליטו האם נכון לכם לפתוח משרד בשכונה יוקרתית או שאולי עדיף לכם לפעול סמוך לעיר העתיקה. בדקו איזה גודל של משרד נחוץ לכם או היכן תוכל הקליניקה שייסדתם (או כל עסק מסוג אחר) לשגשג. עסק חדש נופל וקם על בחירת מיקום ועל הגדרה של גודל העסק הרצוי.

מצאו מקורות מימון

עסקים בירושלים צריכים מקורות מימון כדי לצאת לדרך. ללא מקורות מימון תתקשו לקנות חנות, לשכור משרד, להזמין סחורה ולפרסם. מקורות המימון שלכם יכולים לשלב בין הון עצמי, הלוואה בנקאית, מקורות חוץ בנקאיים, קרנות סיוע ליזמים. כל עסק צריך לדעת שבתקופת ההרצה, ההכנסות תהינה נמוכות יחסית. מקורות המימון שלכם יעזרו לצלוח היטב את תקופת ההתבססות.

פרסמו בצורה יעילה

מתחילת הדרך, דאגו לפרסם את העסק שלכם לפחות בכמה זירות. עסקים בירושלים מפרסמים במקומונים, באתרי אינטרנט, בעזרת עלונים ורשימות דיוור. גם רשתות חברתיות יכולות לעזור בהתבססות של עסק או הרחבת עסק קיים.